Google, yeni uygulamalar ve yayın desteği içeren Android Auto güncellemesini duyurdu

Google Arabalar için Android‘e gelen ve yola dikkat etmeyi biraz daha zorlaştıracak bir güncellemeyi duyurdu. Otomobil tabanlı işletim sistemi, Google I/O 2024’te tanıtılan yeni uygulamalar, ekran yayınlama ve daha fazlasını alacak.

İlk olarak, seçili otomobil modelleri Max ve Peacock gibi yeni eğlence uygulamalarından oluşan bir paket alıyor. Uygulamalar, Polestar, Volvo ve Renault gibi Google’ın yerleşik video desteğine sahip otomobil modellerine geliyor. Eh, daha fazla eğlence seçeneği asla kötü bir şey değil.

Bu amaçla Angry Birds, başka bir oyunla vakit geçirmek isteyenler için Google’ın yerleşik olduğu arabalara geliyor. Bir zamanların ikonik kuş fırlatma simülatörü muhtemelen platformdaki en iyi bilinen oyun IP’si; çünkü Android Auto’nun diğer oyunları Pin the UFO ve Zoo Bboom gibi şeyleri içeriyor. Hem Angry Birds hem de yukarıda belirtilen eğlence seçenekleri yalnızca park halindeyken kullanılabilir.

Google, yeni uygulamalar ve yayın desteği içeren Android Auto güncellemesini duyurdu

Android Automotive işletim sistemine sahip otomobiller, kullanıcıların telefonlardan ve tabletlerden içerik yayınlamasına olanak tanıyacak olan yakında yayınlanacak güncellemenin bir parçası olarak Google Cast’i alacak. Daha fazla üreticinin gelmesiyle birlikte Rivian modelleri bu özel özelliğe sahip ilk modeller olacak.

Google ayrıca insanların Android Auto için yeni uygulamalar ve deneyimler oluşturmasını kolaylaştırmak amacıyla yeni geliştirici araçlarını da kullanıma sunuyor. Hatta önceden var olan mobil uygulamaları araca hazır deneyimlere dönüştürmeyi çok daha kolaylaştıracak yeni bir program bile var. Android Automotive OS, araba tabanlı işletim sistemleri söz konusu olduğunda fiili standart haline geliyor. Google ayrıca bu etkinliği, yollarda işletim sistemiyle uyumlu 200 milyondan fazla arabanın bulunduğunu duyurmak için de kullandı. Platformda yapılan son güncellemeler, kullanıcıların yoldayken EV pil seviyelerini anında kontrol etmelerine ve Zoom çağrılarını yanıtlamalarına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir